כתרי זירקוניה ו e.max

 
 

מה הם בעצם ההבדלים בין כתרי זירקוניה לEMAX ?

כתריEMAX- כתרי חרסינה בדחיסה.כלל הכתר כולל הכיפה עשויים חרסינה.

כתרי זירקוניה- כתרים המבוססים על חומר בשם זירקוניום אוקסיד, שהוא בעצם סוג של מינרל.

ללא ספק, שני החומרים נותנים מענה אסתטי גדול לאין שיעור מאשר כתרים על בסיס מתכת, הנפוצים ביותר כיום. ההבדל המהותי בין כתר על גבי מתכת לבין כתר על גבי כיפות העשויות מזירקוניה או חרסינה הוא מידת השקיפות שלהם . האור עובר דרך הכתר ומשתקף חזרה, דבר היוצר אשליה של שיניים טבעיות. לעומת זאת, בכתרים הבנויים על גבי מתכת, האור ניבלע בתוך הכתר, והכתר מקבל גווני אפור המעידים מיד על אי - טבעיותו.

ההבדל בין כתרי זירקוניה לבין כתרי EMAX, הוא שזירקוניה היא גם סוג של מתכת, למרות שמדובר במתכת שצבעה לבן והיא בעלת שקיפות קלה. לעומת זאת, בכתרים העשויים בטכנולוגיית EMAX טכנאי השיניים יכול להגיע למידת השקיפות של הכתר אותה הוא רואה לנכון, ובכך להביא את האסתטיקה של הכתר למקסימום.

השאלה הטבעית היא: מדוע לא לעשות את כל סוגי הכתרים בטכנולוגיית EMAX ?

הבעיה מתעוררת כאשר לא מדובר בכתרים בודדים אלא בגשרים גדולים. מידת החוזק של כתרי הזירקוניה כפולה מזו של כתרי ה EMAX, ולכן מאפשרת מעמסה גדולה בהרבה מאשר גשר הבנוי כולו מכתרי EMAX. לכן, לפני כל עבודה מהסוג הזה רצוי להיוועץ בטכנאי השיניים, אשר יבצע בדיקות חוזק ויחליט לכל מקרה לגופו מה החומר האופטימלי ממנו ייוצרו הכתרים.

יתרון משמעותי נוסף של טכנולוגיית ה EMAX הוא במוצרי למינייט. למינייט הינה מאין הלבשת אריח בחזית השן, שתפקידה להסתיר ולתקן אי אילו עיוותים בשן.

בשוק ישנם גם הלבשות למינייט בטכנולוגיות השונות מ EMAX, אך היתרון הגדול של EMAX על פני המתחרים הוא האפשרות לבצע תיקונים לאחר מדידה אצל הפציינט. המוצרים המתחרים לא מאפשרים תיקונים לאחר מדידה ומאלצים לבצע עבודה חוזרת.

דבר נוסף שמאפשרת טכנולוגייתEMAX היא ביצוע השלמות שיניים (סתימות) מחרסינה. השלמת EMAX כמעט ולא נבדלת מהשן אותה היא משלימה, ובכך מאפשרת לפציינט חיוך בפה מלא ללא חשש מכתמי אמלגם אפורים על השיניים.

 
  
  
  
  
  
  
  

גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר      
 
 

הנביאים 20, קומה 4, חיפה
טל': 8661960 - 04, 
פקס: 8661808 - 04
דוא"ל:  r.goldent@gmail.com

www.goldent.co.il